• Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi 2013 yılında kurulan devlet üniversitesidir. Ankara Sosyal bilimler üniversitesi olarak ülkemizde kurulmuş ilk ve tek devlet üniversitedir. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde 5 fakülte, 5 enstitü ve 1 yüksekokul bulunmaktadır.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler: Dini İlimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Fakültesi bulunmaktadır.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde bulunan enstitüler: Sosyal Bilimler Enstitüsü, Batı Dünyası Araştırma Enstitüsü, Doğu ve Afrika Araştırma Enstitüsü, Hacı Bayram Veli İslami Araştırma Enstitüsü, Türk Dünyası Araştırmaları Araştırma Enstitüsü bulunmaktadır.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi bünyesinde bulunan yüksekokul: Yabancı Diller Yüksek Okulu bulunmaktadır.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi lisans olarak : Dini İlimler, Hukuk Fakültesi, Ekonomi (İngilizce), Ekonomi (İngilizce)(KKTC Uyruklu), İşletme (İngilizce), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce), Uluslararası İlişkiler(İngilizce), İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) bölümlerine öğrenci alımı yapmaktadır.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi önlisans olarak  öğrenci alımı yapmamaktadır.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi lisans  üniversite taban puanları’na,  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İletişim Bilgileri :

  Telefon: 03125964444

  Fax: (0312)5964424

  Web Sitesi: http://www.asbu.edu.tr/

  E-posta: bilgi@asbu.edu.tr

  Adres: Hükümet Meydanı No: 2 Ulus/ANKARA

  Rektör: MEHMET BARCA


  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi için yorum yap :

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.