• Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 2018 yılı Mayıs ayında Gazi üniversitesinden ayrılarak kurulmuş bir devlet üniversitedir.  Üniversite Ankara’da bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde 9 fakülte, 3 yüksekokul, 1 enstitü, 1 devlet konservatuvarı ve 3 meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler:  Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi, Polatlı İlahiyat Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Turizm Fakültesi bulunmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesinde bulunan yüksekokullar:  Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Tapu Kadastro Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesinde  bulunan enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bulunmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesinde  bulunan devlet konservatuvarı: Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bulunmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bünyesinde  bulunan meslek yüksekokulları : Adalet Meslek Yüksekokulu, Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Polatlı Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi lisans olarak : Bankacılık, Sigortacılık, Arkeoloji, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Felsefe, Fransız Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Halkbilimi, Fotoğraf ve Video, Görsel İletişim Tasarımı, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Hukuk Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İktisat, İşletme, İşletme(İngilizce), Maliye, Sağlık Yönetimi, Sağlık Yönetimi (KKTC Uyruklu), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler (İngilizce), Uluslararası Ticaret, Gazetecilik, Gazetecilik (KKTC Uyruklu), Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo, Televizyon ve Sinema, Biyoloji, Kimya, Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İlahiyat, El Sanatları, El Sanatları(M.T.O.K.), Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.), Görsel Sanatlar(M.T.O.K.), Grafik Tasarımı(M.T.O.K.), Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (M.T.O.K.), Moda Tasarımı, Moda Tasarımı(M.T.O.K.), Tekstil Tasarımı, Tekstil Tasarımı(M.T.O.K.), Tapu Kadastro,  Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gastronomi ve Mutfak Sanatları (M.T.O.K.), Rekreasyon Yönetimi, Rekreasyon Yönetimi(KKTC Uyruklu), Rekreasyon Yönetimi(M.T.O.K.), Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği (M.T.O.K.), Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği(M.T.O.K.) bölümlerine öğrenci alımı yapmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi  önlisans olarak : Adalet, Basım ve Yayın Teknolojileri, Çocuk Gelişimi, Giyim Üretim Teknolojisi, Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri, Tapu ve Kadastro bölümlerine öğrenci alımı yapmaktadır.

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi  lisans  ve önlisans üniversite taban puanları’na,  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi  taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Bilgileri :

  Telefon: +90 (312) 231 7360

  Web Site Adresi : http://ahbv.edu.tr

  Adres: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Devlet Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA

  Rektör : Prof. Dr. Yusuf TEKİN


  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi için yorum yap :

  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.