• Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi 3 Mart 2011 yılında resmi gazetede onaylanarak açılmıştır.  İsmini ise 1852 yılında Alanya’nın Seydi köyünde doğan Hamdullah Emin Paşa’dan almıştır. Üniversitemizde 3 fakülte, 2 enstitü ve 1 yüksekokul bulunmaktadır.

   Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler: Sanat ve tasarım fakültesi, Mimarlık fakültesi ve İktisadi ve idari birimler fakültesi bulunmaktadır.

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi bünyesinde bulunan enstitüler: Sosyal bilimler enstitüsü ve Fen bilimleri enstitüsü bulunmaktadır.

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi bünyesinde bulunan yüksekokul: Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi lisans olarak : Turizm İşletmeciliği (İngilizce) (%50 İndirimli), Turizm İşletmeciliği (İngilizce) (Burslu), Mimarlık (%25 İndirimli), Mimarlık (%50 İndirimli), Mimarlık (Burslu), Mimarlık (İngilizce) (%25 İndirimli), Mimarlık (İngilizce) (%50 İndirimli), Mimarlık (İngilizce) (Burslu), Mimarlık (İngilizce) (Ücretli), Mimarlık (Ücretli), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%25 İndirimli), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (%50 İndirimli), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (Burslu), Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (Ücretli), İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (%25 İndirimli), İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (%50 İndirimli), İletişim Tasarımı ve Yönetimi (İngilizce) (Burslu) bölümlerine öğrenci alımı yapmaktadır.

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi  Önlisans olarak öğrenci alımı yapmamaktadır.

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi  lisans  üniversite taban puanları’na,  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi  taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi  İletişim Bilgileri:

  Telefon: 02425136969

  Fax: 0242 513 69 66

  Web Sitesi: http://www.ahep.edu.tr

  E-posta: info@ahep.edu.tr

  Adres: Cikcilli Beldesi, Saraybeleni Mahallesi, Saraybeleni Cad. No:7, PK 80 07400, Alanya, ANTALYA

  Rektör: MEHMET DURDU ÖNER


  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi için yorum yap :

  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.