• Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 2015 yılında Akdeniz Üniversitesi’nden ayrılarak kurulan bir devlet üniversitesidir. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  Antalya’nın Alanya ilçesinde kurulmuştur.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi bünyesinde 10 fakülte, 3 enstitü, 1 yüksekokul, 5 Meslek yüksekokulu ve 3 rektörlüğe bağlı bölüm bulunmaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  bünyesinde bulunan fakülteler: İşletme Fakültesi, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  bünyesinde bulunan enstitüler: Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  bünyesinde bulunan yüksekokul: Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  bünyesinde bulunan Meslek yüksekokulları: ALTSO MYO Akseki Meslek yüksekokulu, Gazipaşa MRB Meslek yüksekokulu, ALTSO Turizm Meslek yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi  bünyesinde bulunan Rektörlüğe bağlı birimler: Yabancı Diller Bölümü, Türk Dili Bölümü, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümleri rektörlüğe bağlı olarak bulunmaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi lisans olarak : Diş Hekimliği Fakültesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği (İngilizce), Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Ekonomi ve Finans, Ekonomi ve Finans (İÖ), İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi (İÖ), İşletme, İşletme (İÖ), Uluslar arası Ticaret, Uluslar arası Ticaret (İÖ), Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Elektrik-Elektronik , Mühendisliği (İngilizce), Endüstri Mühendisliği, Genetik ve Biyomühendislik (İngilizce), Gıda Mühendisliği (İngilizce), İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği (İngilizce), Makine Mühendisliği (İngilizce), Metalurji  ve Malzeme Mühendisliği, Hemşirelik, Tıp Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği bölümlerine öğrenci almaktadır.

   

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi önlisans olarak : Bilgisayar Programcılığı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Elektrik, Mimari Restorasyon, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ), Emlak ve Emlak Yönetimi, Emlak ve Emlak Yönetimi (İÖ), İç Mekan Tasarımı, İç Mekan Tasarımı (İÖ), İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İÖ), İkram Hizmetleri, İkram Hizmetleri (İÖ), İkram Hizmetleri (KKTC Uyruklu), Turizm Animasyonu, Turizm Animasyonu (İÖ), Turizm Animasyonu (KKTC Uyruklu), Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği (İÖ), İkram Hizmetleri, İşletme Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümlerine öğrenci almaktadır.

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi lisans ve önlisans üniversite taban puanları’na,  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İletişim Bilgileri :

  Telefon:  02425106060

  Fax:  02425181199

  Web Sitesi:  http://www.alanya.edu.tr/

  E-posta:  alku@alanya.edu.tr

  Adres: Kestel Mahallesi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Kampüsü Alanya/ANTALYA

  Rektör:  AHMET PINARBAŞI


  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi için yorum yap :

  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.