• Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Atatürk üniversitesi’nde ayrılarak 27 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuştur. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Ağrı ilinde bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 3 Enstitü, 6 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu ve 10 araştırma ve eğitim merkezi bulunmaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler : Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Patnos Sultan Alparslan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Doğubayazıt İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde bulunan enstitüler :  Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde bulunan yüksekokullar :  Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Patnos Sosyal Hizmetler Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde bulunan meslek yüksekokulları : Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu Taşlıçay Yerleşkesi, Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu, Patnos Meslek Yüksekokulu, Eleşkirt Meslek Yüksekokulu, Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde bulunan araştırma ve eğitim merkezleri : Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı, Sürekli Eğitim Merkezi, Uzaktan Eğitim Merkezi, Bilgisayar Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tarihi Eserleri ve Kültür-Doğa Değerlerini Araştırma ve Uygulama Merkezi, Hayvancılık Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi, Ahmed-i Hani Bilim, Kültür ve Sanat Araştırmaları Merkezi, Türkçe Uygulama ve Araştırma Merkezi, Mevlana Halid-i Bağdadi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi lisans olarak : Spor Yöneticiliği, Spor Yöneticiliği (İÖ), Hayvansal Üretim, Eczacılık Fakültesi, Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Coğrafya, Matematik, Moleküler Biyoloji  ve Genetik, Rus Dili ve Edebiyatı, Rus Dili ve Edebiyatı (İÖ), Sosyoloji, Tarih, Tarih (İÖ), Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı (İÖ), İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İslami İlimler, İslami İlimler (İÖ), Beslenme ve Diyetetik, Beslenme ve Diyetetik (İÖ), Hemşirelik, Tıp Fakültesi, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) (İÖ) bölümlerine öğrenci almaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi önlisans olarak : Aşçılık, Halıcılık ve Kilimcilik, Turizm Animasyonu, Bankacılık ve  Sigortacılık, Büro Yönetimi ve  Yönetici Asistanlığı, Yerel Yönetimler, Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret, Elektrik, Geleneksel El Sanatları, Grafik Tasarımı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme Yönetimi, Mekatronik, Muhasebe ve Vergi  Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi  Uygulamaları (İÖ), Organik Tarım, Posta Hizmetleri, Posta Hizmetleri (İÖ), Yerel Yönetimler, Optisyenlik, Sivil Savunma ve  İtfaiyecilik, Çocuk  Gelişimi, Çocuk  Gelişimi (İÖ), Engelli  Bakımı ve Rehabilitasyon, Engelli  Bakımı ve Rehabilitasyon (İÖ), İlk ve Acil  Yardım, İlk ve Acil  Yardım (İÖ), Tıbbi  Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi  Laboratuvar Teknikleri (İÖ), Yaşlı  Bakımı, Yaşlı  Bakımı (İÖ), Sivil Havacılık  Kabin Hizmetleri bölümlerine öğrenci almaktadır.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi lisans ve önlisans taban puanlarına, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İletişim Bilgileri :

  Telefon:  04722162008

  Fax:  04722151182

  Web Sitesi : http://www.agri.edu.tr

  E-posta:  gensek@agri.edu.tr

  Adres:  Erzurum yolu 4 km 04100 Merkez / AĞRI

  Rektör:  ABDULHALİK KARABULUT


  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi için yorum yap :

  Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.