• Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, 18 Mayıs 2018 tarihinde Afyon Kocatepe üniversitesi’nden  ayrılarak kurulmuştur. Afyonkarahisar ilinde bulunmaktadır. Sağlık bilimleri üzerine eğitim verecek şekilde planlanmıştır.

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde 1 Enstitü (Lisansüstü Eğitim Enstitüsü), 4 Fakülte(Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ) ve 3 Meslek Yüksekokulu (Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Bolvadin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu)  bulunmaktadır.

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde lisans bölümü olarak ;  DişHekimliği Fakültesi, Beslenmeve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İÖ), Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sağlık Yönetimi (İÖ), Tıp Fakültesi bölümlerine öğrenci almaktadır.

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Önlisans bölümü olarak ;  Diyaliz, Elektronörofizyoloji, Fizyoterapi, Fizyoterapi (İÖ), İlk ve Acil Yardım, Ortopedik Protez ve Ortez, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İÖ), Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İÖ), Yaşlı Bakımı bölümlerine öğrenci almaktadır.

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Lisans ve Önlisans taban puanlarına , Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi İletişim Bilgileri :

  Telefon: 02722463337

  Fax: 02722281429

  Web Sitesi : www.afsu.edu.tr

  E-posta: afsu@aku.edu.tr

  Adres: Zafer Sağlık Külliyesi Dörtyol Mah. 2078.Sok No:3 AFYONKARAHİSAR


  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi için yorum yap :

  Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.