• Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  2011 yılında Adana'da  kurulan bir devlet üniversitesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 31 Mart 2011 yılında çıkardığı 6218 Sayılı Kanunla kurulmuştur.

  Adana Bilim ve teknoloji üniversitesinde bulunan fakülteler ;Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakülteleri bulunmaktadır.

  Adana Bilim ve teknoloji üniversitesinde bulunan enstitüler ; Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bilişim Enstitüleri bulunmaktadır.

  Adana Bilim ve teknoloji üniversitesinde yüksekokul olarak  Yabancı Diller Yüksekokulu bulunmaktadır.

  Adana Bilim ve teknoloji üniversitesinde rektörlüğe bağlı birimler olarak ; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü ve Türk Dili Bölümü  bulunmaktadır.

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi lisans (4 yıllık üniversite) olarak, Havacılık ve Uzay Mühendisliği (İngilizce), İşletme (İngilizce), Uluslararası Ticaret veFinans (İngilizce), Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce), Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Biyomühendislik(İngilizce), Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce), Endüstri Mühendisliği (İngilizce), Enerji Sistemleri Mühendisliği (İngilizce),0 İnşaat Mühendisliği(İngilizce), Makine Mühendisliği (İngilizce), Malzeme Mühendisliği (İngilizce), Siyaset Bilimi veKamu Yönetimi (İngilizce), Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümlerine öğrenci alımı yapmaktadır.

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi taban puanlarına , Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi üniversite taban puanları yazısına tıklayarak ulaşabilirsiniz
   

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  önlisans bölümü olarak öğrenci almamaktadır.

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ‘nde  yaz okulu olmamaktadır.

   

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  İletişim Bilgileri :

  Telefon:    03224550001

  Fax:            03224550002

  Web sitesi:  http://www.adanabtu.edu.tr

  E-posta:  rektorluk@adanabtu.edu.tr

  Adres:  Gültepe Mahallesi, Çatalan Caddesi No:201/5 01250 Sarıçam/ADANA

  Rektör:  MEHMET TÜMAY


  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi için yorum yap :

  Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.