• Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Taban Puanları

  Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Taban Puanları

  2019 yılında üniversite sınavında Eşit Ağırlıklı Programlar bölümünü tercih edecek üniversite adayları için bu bölümün kaç üniversitede bulunduğu, hangi üniversitelerde bulunduğu, üniversite taban puanları, puan türleri, genel kontenjanları, yerleşen öğrenci sayıları, taban puanları, tavan puanları, okul birincisi kontenjanları, okul birincisi en küçük ve en yüksek puanları, bölümlerin bulundukları fakülteler, bu bölümden mezun olan öğrenciler nerelerde çalışır, ne kadar maaş alır hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

  Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü EA (Eşit Ağırlık) puanı ile öğrenci alan bir bölüm'dür.

  Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü 4 yıl olarak eğitim vermektedir.

  Eşit Ağırlıklı programlar İşletme, İktisat ve Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi öğrencilerini ilk bir yıl ortak dersler ile ilgili bölümlere hazırlamak ve öğrencilerin üniversiteye adaptasyonlarını sağlamak için kurulmuştur. İki yarıyıl  sonunda öğrencilerin bölümleri tanıması ve daha bilinçli hale gelmeleri ile birlikte ilgi alanlarına göre üçüncü yarıyıldan itibaren uzmanlaşmak istediği bölümleri seçerler. Türkiye’de az sayıdaki üniversite tarafından uygulanan bu uygulama Ardahan Üniversitesi öğrencilerine avantaj sunmaktadır.

  Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü taban puanları, puan türleri, genel kontenjanları, yerleşen öğrenci sayıları, taban puanları, tavan puanları, okul birincisi kontenjanları, okul birincisi yerleşen öğrenci sayıları, okul birincisi taban ve tavan puanları, bölümlerin bulunduğu fakülteleri aşağıdaki Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü taban puanları tablosundan inceleyebilirsiniz.

  Eşit Ağırlıklı Programlar bölümü 1 üniversitede bulunmaktadır. Bölümün bulunduğu üniversiteler :

  • ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ

  Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Taban Puanları

  Üniversite Adı Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kontenjan Yerleşen Sayısı Taban Puanı Tavan Puanı OB Kontenjanı OB Yerleşen Sayısı OB Taban Puanı OB Tavan Puanı
  ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eşit Ağırlıklı Programlar EA 90 7 205.25577 238.73385 3 0 -- --


  Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Taban Puanları için yorum yap :

  Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü Taban Puanları ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.