• Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları

  2019 yılında üniversite sınavında Azerbaycan Dili Öğretmenliği bölümünü tercih edecek üniversite adayları için bu bölümün kaç üniversitede bulunduğu, hangi üniversitelerde bulunduğu, üniversite taban puanları, puan türleri, genel kontenjanları, yerleşen öğrenci sayıları, taban puanları, tavan puanları, okul birincisi kontenjanları, okul birincisi en küçük ve en yüksek puanları, bölümlerin bulundukları fakülteler, bu bölümden mezun olan öğrenciler nerelerde çalışır, ne kadar maaş alır hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği bölümü SÖZ(Sözel) puanı ile öğrenci alan 4 yıllık bir bölümdür.

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği bölümü mezunları Milli eğitimde öğretmen olarak çalışabilirler veya üniversitelere öğretim görevlisi olabilirler.

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği mezunları devlet kurumlarında 3000 tl üzerindedir. Öğretmen olursa 3200 Tl, öğretim görevlisi olursa 4500 Tl maaş alır.

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği bölümü taban puanları, puan türleri, genel kontenjanları, yerleşen öğrenci sayıları, taban puanları, tavan puanları, okul birincisi kontenjanları, okul birincisi yerleşen öğrenci sayıları, okul birincisi taban ve tavan puanları, bölümlerin bulunduğu fakülteleri aşağıdaki Azerbaycan Dili Öğretmenliği bölümü taban puanları tablosundan inceleyebilirsiniz.

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği bölümü 1 üniversitede bulunmaktadır. Bölümün bulunduğu üniversiteler :

  • BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN)

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları

  Üniversite Adı Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kontenjan Yerleşen Sayısı Taban Puanı Tavan Puanı OB Kontenjanı OB Yerleşen Sayısı OB Taban Puanı OB Tavan Puanı
  BAKÜ DEVLET ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) Filoloji Fakültesi Azerbaycan Dili Öğretmenliği (Ücretli) SÖZ 10 0 -- -- -- -- -- --


  Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları için yorum yap :

  Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü Taban Puanları ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.