• Aktüerya Bölümü Taban Puanları

  Aktüerya Bölümü Taban Puanları

  2019 yılında üniversite sınavında Aktüerya bölümünü tercih edecek üniversite adayları için bu bölümün kaç üniversitede bulunduğu, hangi üniversitelerde bulunduğu, üniversite taban puanları, puan türleri, genel kontenjanları, yerleşen öğrenci sayıları, taban puanları, tavan puanları, okul birincisi kontenjanları, okul birincisi en küçük ve en yüksek puanları, bölümlerin bulundukları fakülteler, bu bölümden mezun olan öğrenciler nerelerde çalışır, ne kadar maaş alır hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

  Aktüerya bölümü insanların; doğum, ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi yaşamını; yangın, kaza, deprem, sel, hırsızlık gibi mal varlığını etkileyen rastgeleliğe bağlı, öngörülemeyen olaylarla ve bu olayların finansal etkileriyle ilgilenen bir bölümdür.

  Aktüerya bölümü 4 yıllık bir bölümdür. 

  Aktüerya bölümü SAY (Sayısal) puanı ile öğrenci almaktadır. Aktüerya bölümüne gidecek öğrencilerin matematiklerinin iyi olması analitik düşünebilmeleri öngörülmektedir. 

  Aktüerya bölümü hakkında daha fazla bilgiyi google'den araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan soru olursa yorumlardan sorabilirsiniz sizler için en kısa sürede cevaplamaya çalışırız.

  Aktüerya  bölümü taban puanları, puan türleri, genel kontenjanları, yerleşen öğrenci sayıları, taban puanları, tavan puanları, okul birincisi kontenjanları, okul birincisi yerleşen öğrenci sayıları, okul birincisi taban ve tavan puanları, bölümlerin bulunduğu fakülteleri aşağıdaki Aktüerya  bölümü taban puanları tablosundan inceleyebilirsiniz. 

  Aktüerya bölümü 3 üniversitede bulunmaktadır. Bölümün bulunduğu üniversiteler :

  • KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ
  • MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)
  • SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA)

  Aktüerya Bölümü Taban Puanları

  Üniversite Adı Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kontenjan Yerleşen Sayısı Taban Puanı Tavan Puanı OB Kontenjanı OB Yerleşen Sayısı OB Taban Puanı OB Tavan Puanı
  KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ Fen-Edebiyat Fakültesi Aktüerya SAY 40 15 208.74827 247.62274 1 0 -- --
  MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Aktüerya SAY 60 62 236.84863 359.79537 2 0 -- --
  MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Aktüerya(KKTC Uyruklu) SAY 1 0 -- -- -- -- -- --
  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ (KONYA) Fen Fakültesi Aktüerya SAY 40 7 208.69949 241.97357 1 0 -- --


  Aktüerya Bölümü Taban Puanları için yorum yap :

  Aktüerya Bölümü Taban Puanları ilgili aklına takılan soruları sorabilir veya bildiklerinizi paylaşabilirsiniz.

   

  Bu sayfa için yorum yazılmamıştır ilk yorumu siz yazabilirsiniz.